. Tudnivalók a villanyszerelŐ szakképzésrŐl

Nappali tagozatos iskolarendszerben tanítható erősáramú alapszakma

ü Képzési idő: 2 év. A 10. évfolyam után (11 –12. évfolyam)

ü Két hetes ciklusban: 4 napot iskolában, 6 napot gyakorlaton töltenek a tanulók

ü elméleti képzés: a szakiskolában, közismereti és szakmai tantárgyakkal

ü gyakorlati képzés: gyakorlati képzőhelyeken

ü a 3. félév végén gyakorlati szintvizsga

ü a tanuló tanulói jogviszonyban az iskolával áll,
a gyakorlati képzőhellyel tanulószerződést köt

2. Tudnivalók a villanyszerelŐ tanmŰhelyrŐl Szerencsen az ÉMÁSZ Tanműhelye a villanyszerelő gyakorlati képzés bázis helyszíne.

Ř Összesen 35 fő tanul az ELMŰ DSO (20 fő) és az ÉMÁSZ DSO (15 fő) finanszírozásában.

Ř A tanműhelyt 2005-2007. között közel 20 millió Ft-os beruházással felújítottuk

Ř A szakoktatók a szakképző iskola alkalmazottjai

A gyakorlati képzés tanulószerződés keretében folyik

A tanulót megillet? juttatások : gyakorlati oktatási napokon egyszeri térítésmentes étkezés, vagy étkezési utalvány tisztálkodási eszközök, ugyanolyan munkaruha, egyéni véd?eszköz, véd?ital, mint amely a tanulóval azonos munkahelyen és munkafeltételek között foglalkoztatott munkavállalókat megilleti, szükség szerinti költségtérítés, felelősségbiztosítás a teljes képzési időre havi díjazás (legalább a minimálbér 20%-a), amit sikeres félévenként emelni kell. Miért jó még az ELM?-ÉMÁSZ Társaságcsoport Tanműhelyében eredményesen tanulni?

ü a gyakorlati képzés keretében – a kötelez? témakörök feldolgozása mellett - lehetőségünk nyílik az áramszolgáltatói szemlélet kialakítására, az áramszolgáltatói tevékenységek bemutatására, megismertetésére is

ü a tanműhelyeinkben végzett tanulók adják társaságaink szakember-utánpótlásának egyik bázisát. őket ajánljuk a hálózatunkon dolgozó külső vállalkozásoknak is.

ü ez a végzettség előfeltétele valamennyi áramszolgáltatói erősáramú szakképesítés megszerzésének